Użytkowanie auta niestety niesie ze sobą ryzyko wystąpienia np. rys na lakierze. Takie rysy mogą powstać niekoniecznie z naszej winy, wystarczy, że ktoś nam bezczelnie zarysuje lakier w czasie otwierania drzwi od samochodu na parkingu. Często słyszy się o tzw. „uczeniu parkowania”, kiedy parkujący obok nas w dość wąskim miejscu parkingowym kierowca zostawi nam niedostatecznie dużą ilość miejsca na otwarcie drzwi i wejście do samochodu.
Niezależnie jed...
Praca ciężkich podbijarek torowych może odbywać się wyłącznie na torze zamkniętym i osygnalizowanym zgodnie z Przepisami 0 sygnalizacji na PKP (El). Jazda maszyny do miejsca pracy oraz powrót do stacji musi odbywać się z prędkością nie przekraczającą 60 km/h. W czasie jazdy na spadku należy utrzymywać takie przełożenie skrzynki biegów, jak gdyby była to jazda na wzniesieniu o takim samym pochyleniu. W czasie jazdy transportowej należy hamować raczej silnikiem. Wszelkiego rodzaju nieszczelności na złączach i połączeniach w układzie hydraulicznym należy usuwać (złącza dociągać) w przypadku braku ciś...
Regulator prądu (ogranicznik należenia) jest włączony szeregowo w obwód uzwojenia twornika prądnicy. Przez uzwojenie elektromagnesu regulatora prądu przepływa pełny prąd wytwarzany przez prądnicę. Zadanie regulatora prądu polega na zmniejszaniu natężenia prądu przepływającego przez uzwojenie wzbudzenia prądnicy w miarę zwiększania sie natężenia pobieranego od niej prądu, czyli w miarę podwyższania się Zasada regulatora oddziaływania prądu prędkości wirowania twornika (i odwrotnie).
Regulator prądu działa według tej samej zasady co i regulator napięcia, lecz w odróżnieniu od niego reaguje na nate...