Składanie układu korbowego rozpoczyna się od dopasowania pierścieni tłokowych do cylindra. Luzy w zamkach pierścieni sprawdza sie szczelinomierzem ; wynoszą one mm na każdy milimetr średnicy pierścienia. Jeżeli luz w zamku pierścienia jest zbyt mały, powiększa się go spiłowujac końce pierścienia zamocowanego w specjalnym uchwycie lub szlifując je przy użyciu specjalnego przyrządu. Pierścień o zbyt dużym luzie w zamku nie nadaje się do założenia i trzeba wymienić go na nowy.
Luzy pierścieni w rowkach tłoka (...
Rozdzielacz wysokiego napięcia. Obok rozdzielaczy przebiciowych o podobnej konstrukcji jak używane w rozdzielaczach akumulatorowych układów zapłonu, w iskrownikach wodoszczelnych lub pyłoszczelnych stosuje się rozdzielacze ślizgowe. W rozdzielaczu ślizgowym ruchomy styk węglowy (palec) przesuwa się po elektrodach wprasowanych w materiale izolacyjnym, co zmniejsza wprawdzie straty wysokiego napięcia, lecz jednocześnie staje sie źródłem Wielu usterek i niedomagań iskrownika.
Rozdzielacz ślizgowy stosuje sie w przypadku, ...
Siła elektromotoryczna i pojemność akumulatora zależą od stężenia (koncentracji) elektrolitu i jego temperatury. Ze wzrostem gęstości elektrolitu bardziej rośnie potencjał płyt dodatnich niż płyt ujemnych. Temperatura elektrolitu ma tu stosunkowo niewielki wpływ, np. przy gęstości elektrolitu 1,20 G/cm2 współczynnik cieplny wynosi zaledwie 0,00026 oc. Siła elektromotoryczna płyt maleje podczas wyładowania wskutek wydzielania się siarczanu ołowiu, który pokrywając powierzchnię płyt ogranicza możność wykorzys...